نمایش 1–12 از 56 نتیجه

[table id=20 /] آمونیوم دی هیدروژن فسفات در کشاورزی و در صنعت اطفاء حریق نیز استفاده می شود.

[table id=49 /] توضیحات: اتیلن دی آمین تترا استیک اسید و از خانواده آمینو پلی کربوکسیلیک است ادتا یک عامل کلاته کننده در محصول است که با یون فلزی همانند آن و نیکل و منیزیم ترکیب شده و آنها را از محصول جدا می کند . در داروسازی نیز جهت درمان مسمومیت با سرب و حذف مس و اورانیوم و استرانسیوم و کاهش میزان کلسیم مورد استفاده قرار می گیرد در صنایع آرایشی بهداشتی از قبیل شوینده ها صابون مایع و شامپوهای برای بهبود پایداری مورد استفاده قرار می گیرد.

[table id=52 /] کاربرد: عامل طعم دهنده در انواع نوشیدنی های الکلی و صنایع غذایی و صنعت داروسازی

[table id=15 /] توضیحات: ماده ای است سبک، پیوند دهنده و پر حجم کننده و ویسکوز دهنده و باعث چسبندگی در محصول می شود. کاربرد: در کارخانجات رزین سازی، سنگهای تزئینی، سرامیک سازی و رنگ سازی، فایبرگلاس، پوشش ساختمانی ، مرکب سازی، بتن سازی مورد استفاده قرار می گیرد. اروزیل بر پایه سیلیکا جهت بالا بردن غلظت و خواص چسبندگی به نام علمی Fumed lilica حاوی درصد بالایی از سیلیس می باشد.

[table id=38 /] توضیحات: در حقیقت موم است مانند موم زنبور عسل و در اغلب کرمها و لوازم آرایش چشمی و در رژ لب، موم پارافین و موم (ازوکریت) از جمله موم های هیدروکربنی است.

[table id=58 /] توضیحات: استئارات آلومینیوم یا دی هیدروکسید آلومینیوم از ترکیب نمک آلومینیوم و اسید استئاریک حاصل می شود و در خانواده ترکیبات آلی قرار دارد کاربرد: این ماده جلوگیری کننده از کف، غلظت دهنده، و نرم کننده است که در صنایع رنگ، سرامیک، لعاب کاری و پلاستیک استفاده می شود. همچنین در صنایع دارویی و آرایشی و بهداشتی نیز مصرف می شود. این ماده خواص روان سازی دارد همچنی در دفع آب، ژلاتینه سازی، جداسازی، تثبیت کننده ها استفاده می شود. استئارات آلومینیوم بر عکس استئارات منیزیم که علاوه بر روان سازی، کف کننده هم هست این ماده اصلا خاصیت کف کنندگی ندارد.

[table id=46 /] توضیحات: اسید فرمیک در گروه اسید کربوکسیلیک می باشد در نیش حشراتی مانند زنبور و مورچه یافت می شود اسید فرمیک در برگ گزنه هم موجود می باشد نام لغوی اسید فرمیک از نام لاتین مورچه (Formica) گرفته شده است که به آن جوهر مورچه نیز اطلاق می شود مورد استفاده اسید فورمیک: به عنوان نگهدارنده آنتی باکتریال در غذای دام استفاده می شود.

[table id=6 /] این ماده از واکنش اسید سولفوریک و فسفات کلسیم بوجود می آید و در صنایع مختلفی کاربرد دارد

[table id=45 /] آشنایی با اکسید منیزیم: از سنگ های کربناته (سنگ آتش) توسط آسیاب چکشی خرد می شود و داخل کوره های گردان کلسینه می شود و پس از جد شدن دی اکسید کربن به حالت اکسید در آمده و با استفاده از آسیاب به پودر تبدیل می شود. منیزیم عنصر شیمیایی با عدد اتمی 12 هشتمین عنصر فراوان است و 2 الی 3% پوسته زمین را تشکیل می دهد.

[table id=37 /] توضیحات و کاربرد: اوره حاوی نیتروژن است و در کودهای شیمیایی جهت مصارف کشاورزی و در صنایع شیمیایی جهت فرایند سنتز استفاده می گردد. اوره در بدن انسان از زیاد مصرف کردن گوشت قرمز باعث بالارفتن اسید اوریک بدن می شود . در تولید پلاستیک، چسب ، همچون فرمالدئید و اوره ملامین فرمالدئید، که در ساخت تخته سه لایی است کاربرد دارد..سیانات پتاسیم به عنوان ماده اولیه برخی از صنایع، نیترات اوره، یک نوع ماده منفجره.

[table id=44 /] توضیحات: این ماده نمک اسید بنزوئیک می باشد و از ترکیب اسید بنزوئیک با هیدروکسید سدیم تولید می گردد و یک ماده نگهدارنده در مواد غذایی می باشد. کاربرد بنزوات سدیم: در غذاهای اسیدی مثل چاشنی ها سالادها سرکه و نوشابه های گاز دار ، برخی داروها و شامپوها، مرباها و آب میوه ها از فعالیت باکتری ها و قارچ ها جلوگیری می کند در ترقه های موشکی به کار می رود و بسرعت می سوزد و سوت می کشد.

[table id=31 /] توضیحات: با افزایش دما حلالیت بی کربنات آمونیوم در آب افزایش یافته و آب به مرور خشک می شود. کاربرد: عامل تخمیر در تولید نان و بیسکوییت و شیرینی در تولید مواد دارویی در تولید نمک آمونیاک به عنوان کود و تقویت خاک کشاورزی ، پاک کننده رسوبات