غذایی

زانتان گام

زانتان گام به واسطه داشتن ویژگی هایی ذاتی اش قادر است، ویسکوزیته مواد را بالا ببرد و طعم، قوام، ماندگاری و بافت آن ها را بهبود بخشد.

گوارگام

گوارگام یک ماده غلظت دهنده و تثبیت کننده در صنایع غذایی و دارویی است. یکی از برترین ویژگی های گوارگام خاصیت ژل کنندگی همراه با دیگر صمغ ها است.

سیترات سدیم

تری سدیم سیترات در درجه اول به عنوان یک افزودنی غذایی، معمولاً به عنوان طعم دهنده و نگهدارنده مورد استفاده قرار میگیرد.

دکستروز

دکستروز، رایج‎ترین شیرین‌‎کننده‎ در صنایع غذایی و دارویی است. از جمله مهمترین کاربردهای این ماده استفاده از به عنوان شیرین کننده و درمان کننده کاهش قند خون و کم آبی بدن می‌‎باشد

سدیم اسید پیرو فسفات

اسید پیروفسفات سدیم در صنایع غذایی به عنوان نمک فسفات غذایی کاربرد بسیار گسترده ای دارد که مهم ترین آن افزایش ماندگاری مواد غذایی است.

مونو دی گلیسرید

مونو دی گلیسیرید نوعی پودر سفید رنگ بوده که به عنوان یک اسید چرب معرفی می‌گردد و از افزودنی‌های مهم غذایی می‌باشد.

مونو پروپیلن گلایکول

مونو پروپیلن گلایکول نوعی حلال آلی و سنتتیک بوده که به صورت مایعی بی‌رنگ، فاقد بو و با طعم شیرین تولید می‌شود. از این حلال آلی در صنایع غذایی و تهیه‌ مواد خوراکی و نوشیدنی استفاده شده و در تولید ضد یخ برای انواع وسایل نقلیه و هواپیما مورد استفاده قرار میگیرد .

سوربیتول

سوربیتول مایع 70 درصد یک شیرین کننده کم کالری است با طعم خوب است که به عنوان شیرین کننده در بسیاری از صنایع غذایی و دارویی کاربرد دارد

لاکتیک اسید

اسید لاکتیک به دلیل داشتن خاصیت اسیدی به عنوان نگهدارنده در صنایع غذایی به خصوص محصولات لبنی مرد استفاده قرار میگیرد

فسفریک اسید

اسید فسفریک یک اسید پر کاربرد، ضعیف ، بی رنگ، بی بو، غیر فرار با خاصیت خورندگی که در آب حل می شود در صنایع مختلفی از جمله کشاورزی، صنایع غذایی و دارویی مورد استفاده قرار میگیرد.

سوکرالوز

سوکرالوز یک ماده شیمیایی است که به عنوان یک جایگزین قند و چربی در بسیاری از محصولات غذایی استفاده می شود. سوکرالوز به دلیل قابلیت جذب آب بالا و تشکیل ژل در حضور مواد غذایی، به عنوان یک ماده ضخیم کننده، استحکام بخش و استابیلایزر در محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

اسپارتام

آسپارتام یک شیرین کننده کم کالری است که حدود 200 برابر شیرین تر از شکر است، در غذاها و نوشیدنی های آماده، اغلب با سایر شیرین کننده ها یا اجزای غذا ترکیب می شود تا طعم تلخ را به حداقل برساند و طعم کلی را افزایش دهد.

© تمامی حقوق برای گامافرایند محفوظ است